Ukončené projekty

Černá a bílá
Cílem projektu je podpořit implementaci článku 12 Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením zejména prostřednictvím strategické litigace a testováním nových metod sociální práce.

IDEA 12
IDEA 12 je zkratka plného anglického názvu projektu „Inclusive Direction in Education of Adults on Article 12“. Projekt by měl přispět k posílení implementace článku 12 Úmluvy o právech osob s postižením s využitím koordinované mezinárodní spolupráce. Projekt má vlastní webovou stránku.

Tři kroky k cíli
Cílem projektu bylo pomoci lidem v ústavech získat informace a povzbudit je v naplnění jejich práva na život v přirozeném prostředí, to je nezůstatvat proti své vůli v ústavní péči a případně odejít. Napsali jsme o tom jednoduchou, veřejně dostupnou brožurku.

Právo na nezávislý život – opěrný bod změny
Projekt byl zaměřen na posílení práva lidí s postižením na nezávislý život.

New Path to Inclusion Network
Cílem projektu bylo rozšíření konceptu plánování zaměřeného na člověka do evropských zemí.

Slyšte naše hlasy!
Dvouletý mezinárodní projekt zaměřený na posílení participace dětí s postižením v oblasti intelektu na rozhodování.

Podpora transformace sociálních služeb
Zpracování analýz pro národní projekt podpory transformace ústavní péče.

Podpora v rozhodování v Lotyšsku
Projekt lotyšské organizace ZELDA byl zaměřen na vytváření podmínek pro implementaci článku 12 Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením v Lotyšsku.

Inovace systému kvality soci. služeb
Cílem projektu bylo aktualizovat rámec zajištění kvality v návaznosti na praktické zkušenosti a změny v právním a politickém rámci.

New Paths to Inclusion
Projekt byl zaměřen na přenos dobré praxe v oblasti plánování zaměřeného na člověka z Velké Británie do ostatních zemí.

Vzděláváním k individualizaci podpory
Hlavním přínosem projektu bylo zlepšení kompetencí cca 500 profesionálů v oblasti sociálních služeb ve schopnosti podporovat sociální začleňování lidí s postižením.

Ordinary Lives - Běžné životy
Smyslem projektu bylo poskytnout lidem s potížemi v učení příležitost ze vzájemnému obohacení se zkušenostmi z každodenního života – života v ústavu a života po odchodu do normálního světa.

Vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů soc. služeb
V rámci projektu Vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb na území Královéhradeckého kraje IV jsme realizovali mj. zakázku KHK „Tvorba, pilotní ověření a realizace programů“.

Inspirace
Smyslem projektu bylo přinést do České republiky zahraniční zkušenosti s inovativními přístupy k zajištění pomoci a podpory pro lidi s postižením.

Kvalita života jako cíl
Smyslem projektu bylo podpořit obyvatel ústavů na odchod do vlastního nebo chráněného bydlení a vstup na trh práce nebo využívání služeb zaměstnanosti.

Transition
Tři české neziskové organizace spolu s MŠMT ČR se účastnily mezinárodního projektu, jehož podstatou je vytvořit nástroj podpory mladých lidí s postižením při vstupu na trh práce.

Sdílení dobrých praxí v oblasti individualizace
Hlavním cílem projektu bylo podpořit změny v systému sociálních služeb z instituční na komunitní bázi s důrazem na zkušenosti z partnerských zemí.

Správná volba
Projekt byl zaměřen na zkvalitnění pracovní rehabilitace pro mládež a dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením.

Pro změnu
Smyslem projektu bylo prostřednictvím profesního rozvoje pracovníků rozšířit možnosti sociálního začlenění obyvatel ústavů sociální péče.

Profesní rozvoj pracovníků ústavů Středoč. kraje
Projekt byl zaměřen na profesní rozvoj pracovníků v ústavní péči jako základní předpoklad pracovního a sociálního začlenění uživatelů tohoto typu služeb.

Život do svých rukou
Projekt se zaměřil na identifikaci rezerv v dodržování a realizaci základních lidských práv a svobod lidí s postižením.

Právo být sám sebou
Hlavním cílem projektu bylo zvýšení schopnosti poskytovatelů sociálních služeb hájit a prosazovat práva lidí s mentálním postižením.

Vlaštovky do ústavů
Smyslem projektu bylo posílit míru pracovního a tím pádem sociálního začlenění obyvatel ústavů sociální péče.

Z ústavu do obce: pár kroků
Cílem projektu bylo zveřejnit texty Milana Chába, který byl od roku 1981 až do své smrti v roce 2001 ředitelem Ústavu sociální péče v Horní Poustevně. V této funkci usiloval o proměnu ústavní péče na síť služeb komunitního typu.

Vzdělávací program pro pracovníky ÚSP
Náš první projekt zaměřený na vzdělávání a transformaci ústavní péče, který předznamenal naši pozdější několikaletou spolupráci se Středočeským krajem.