Závěrečná konference projektu IDEA 12 v Madridu

Quip ve spolupráci se španělskou organizací Plena Inclusión spolupořádá dne 15. listopadu 2018 v Madridu konferenci na téma šíření povědomí o významu svéprávnosti a podpory při rozhodování.
Zajímáte se o svéprávnost a fungování podpory při rozhodování pro lidi s postižením v duševní oblasti? Chcete přispět k implementaci článku 12 Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením? Tak přijeďte 15. listopadu do Madridu. Dozvíte se, jak v této oblasti vzdělávat a šířit povědomí v tandemu, kde jedním lektorem je profesionál v oblasti vzdělávání anebo sociální práce a druhým je člověk, který má osobní zkušenost s využíváním podpory při rozhodování. Také se dozvíte, co jsou základní poznatky, které je potřeba o tématu předat.
Mezinárodní konferenci zahájí Milan Šveřepa, ředitel celoevropské organizace Inclusion Europe, zástupci španělských sebeobhájců a Milena Johnová, zástupkyně ředitele naší organizace. S praktickými výstupy a zkušenostmi pak budete mít možnost diskutovat s pracovníky všech partnerských organizací: Plena Inclusión a Fundación Tuya (Španělsko), Quip a Evangelická teologická fakulta (ČR), Nadácia Krajina Harmónie (Slovensko), RC Zelda (Lotyšsko), Lithuanian Disability Forum (Litva) a Change People (Velká Británie).
Nabídneme Vám možnost vyzkoušet si některé vzdělávací technik a cvičení. Ukážeme vám, co je důležité pro komunikaci tohoto tématu a na co byste se měli soustředit, abyste zapojili všechny cílové skupiny. Seznámíme Vás s lektorskými pomůckami, které jsme vytvořili v rámci projektu.
Pracovními jazyky jsou angličtina a španělština.
Předběžný program je v angličtině dostupný na projektovém webu zde.
Zaregistrovat se můžete zde.
Plakát v angličtině se stáhnete zde.
Předběžný program a výzvu k registraci v angličtině si stáhnete zde.
Předběžný program a výzvu k registraci v angličtině ve formátu snadného čtení si stáhnete zde.
Další informace o celém projektu IDEA 12 najdete na tomto odkazu.
Akce se koná v rámci evropského projektu IDEA 12, který je financován z programu Erasmus+